Legíny se sukní – trendy nebo fatální módní prohřešek?

Domů / Blog / Legíny se sukní – trendy nebo fatální módní prohřešek?

Mezi námi ženami se už dlouho tradují základní poučky jako že legíny nejsou kalhoty a že když máš na sobě legíny, neměl by ti být vidět zadek. Něco na tom sice bude, ale mnoho žen ohánějících se těmito hláškami také doporučuje nosit k legínám sukni nebo šaty. A to zase pr! Tento módní hit byl sice jednu chvíli módní (rozuměj: nosila to půlka slečen, cos potkal/a na ulici), ale v dnešní době je sukně kombinovaná s legínami spíše chyba. Ale postupně.

Legíny nejsou kalhoty, ale ani punčocháče

Co se snažíme uvést na pravou míru, je mylná domněnka, že když legíny nejsou kalhoty, můžeme je zaměnit za punčocháče. Legíny jsou zkrátka legíny, tak jako je košile košilí a jako jsou tenisky teniskami. Pro legíny neplatí ultimátní pravidlo – musíš mít zakrytý zadek ještě dalším kusem látky. Je potřeba odhadnout, pro jaké příležitosti a pro jaké modely se to zkrátka hodí a pro jaké ne. Například sportovat v legínách bez zbytečných vrstev navíc, je více než žádoucí.

Zato nosit sukni v kombinaci s legínami není ve většině případech šťastná volba. Obzvlášť jsou-li legíny tříčtvrteční.

Než-li legíny, radši nadkolenky

K sukním se mnohem lépe hodí punčocháče, punčochy či nadkolenky. Jak můžete vidět na An z blogu Fashionladyan nebo na Anně, která spravuje svůj módní blog Annastranska.

Tvůj styl – tvá volba

Ovšem neradi bychom si protiřečili. Mnohokrát jsme se vyjádřili, že v módě neplatí absolutní pravidla, co se jak nosit smí a že vždy se najde člověk, který nakombinuje nemožné a vypadá to dobře (nebo dokonce skvěle). I co se týká legín a sukní/šatů!

Zpravidla pak vypadají dobře modely takové, kde kombinujete boty zakrývající fakt, že máte legíny – resp. jsou dostatečně vysoké, aby zamaskovaly látku končící u kotníků. Legíny pak na oko doopravdy působí jako silnější barevné punčochy. V dalším případě tu máme outfity, kde je těžké určit, zda se jedná o šaty nebo tuniku. Vzhledem k tomu, že tunika je ideální parťák k legínám, outfit ve výsledku vypadá skvěle.

Co si z článku odnesete, je nakonec na vás. Ty sama jsi svůj módní guru a pokud ráda nosíš legíny k sukni, tak se můžeš na nějaké redaktory z VeseléLegíny.cz vykašlat. Každopádně klasickou (dříve snad i módní) kombinaci riflové sukně a tříčtvrteční legíny výrazně nedoporučujeme.

Budeme rádi za vaše názory v komentářích.

 

2017-06-08T12:36:38+00:00 16/08/2017|

Přidej komentář